Саме з такою назвою 17-19 листопада у м. Миколаїв відбулася восьма краєзнавча конференція учнівської молоді. Вінницьку область представляли учні-краєзнавці школи-гімназії №2 Сіра Анна та Матвієнко Наталія, керівник – відомий історик, краєзнавець Коваль Олександр Іванович.

Вони захищали наукові дослідження з історії освіти та діяльність Миколи Дмитровича Леонтовича, не тільки як відомого українського композитора, але й як політичного і громадського діяча. Сіра Анна виступила з доповіддю на тему: ” Пісня врятує світ, пісня сильніша зброї”- присвячена 30-річчю Гніванської дитячої музичної школи. Яскравим завершенням виступу стала
українська народна пісня у виконанні лауреата Всеукраїнських конкурсів солістки Зразкового фольклорного ансамблю “Дивоцвіт” Анни Сірої. На конференції були присутні учні та студенти із 18 областей України. Роботи наших учнів пройшли відбірковий тур та були допущені до захисту, увійшли до 100 кращих робіт України.