2-8 жовтня у м. Гнівань відбувся Тиждень сталої енергії, який уже вчетверте реалізовується у рамках проекту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань».

Проект фінансується Європейським Союзом у рамках ініціативи EU4Energy та Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP). Реалізацію проекту здійснюють Гніванська міська рада у партнерстві з Громадською організацією «Єврорегіон «Дністер».

Відкриття Тижня сталої енергії традиційно відбулося разом із святкування Дня міста 2 жовтня. Святкові заходи розпочалися з велопробігу «ВелоEnergy», в якому взяли участь близько 160 учасників різних вікових категорій. Колона учасників велопробігу на чолі з міським головою Володимиром Кулешовим здійснили вело-подорож вулицями міста загальною протяжністю близько 10 км. Усі учасники велопробігу стали учасниками вечірнього розіграшу цінних призів, головний з яких – сучасний спортивний велосипед. Наймолодшим учасником велопробігу виявився 4-х річний Матвійко, який сміливо подолам частину маршруту на велобізі у супроводі батьків, а найстаршою учасницею стала в черговий раз пенсіонерка пані Віра.

Святкування продовжилася урочистою церемонією відкриття та вітальних слів міського голови і запрошених гостей з України та Молдови.  Під час святкового концерту піснями та танцями вітали громаду творчі колективи і артисти Гніванської громади, а також спеціально запрошені гості – кавер гурт "Pulsar".

Поруч зі сценою для гостей працювала світлиці, польова кухня, дитяче містечко, інформаційні та розважальні локації, проводилися молодіжні квести.

З 4 жовтня у рамках Тиждень сталої енергії у громаді продовжилися інформаційно-просвітницькі заходи, ціллю яких стало популяризація раціонального використання енергоресурсів, альтернативних джерел енергії та дбайливого ставлення до природних ресурсів.

У всіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах громади відбулися виховні години, екоуроки, конкурси малюнків, творчих поробок та інші заходи на різноманітну дотичну тематику. Кожен бібліотечний заклад громади організував тематичні виставки інформаційних матеріалів.

Окрім цього, серед усіх мешканців громади відбувся екоконкурс на найкращий допис або серію дописів у соціальних мережах. Усім бажаючим було запропоновано опублікувати цікавий/кумедний/позитивний/незвичний допис або серію дописів у соціальних мережах Instagram, Facebook, YouTube та/або TikTok на такі теми:

- енергоефективність та енергозбереження у моєму побуті і не тільки;

- наслідки змін клімату – це уже реалії сьогодення;

- я дбаю про захист навколишнього середовища;

- відновлювальні джерела енергії - це безпечне майбутнє моєї громади.

Визначені переможці конкурсу отримають грамоти та цінні призи.

- енергоефективність та енергозбереження у моєму побуті і не тільки;

- наслідки змін клімату – це уже реалії сьогодення;

- я дбаю про захист навколишнього середовища;

- відновлювальні джерела енергії - це безпечне майбутнє моєї громади.

Визначені переможці конкурсу отримають грамоти та цінні призи.