З початком повномасштабної війни в Україні Вінниччина прийняла 170 992 біженців. Це найвищий показник серед усіх областей країни.

Частина цих людей поселилися в нашій Гніванській територіальній громаді. Станом на 17 травня працівниками старостатів та Гніванського ЦНАПу видано 1??2??8??0?? довідок внутрішньо переміщених осіб. Біженці приїхали з Київської, Донецької, Миколаївської, Луганської, Чернігівської, Харківської, Херсонської та інших областей, де тривають бойові дії. З них

8??3??5??зареєстровано у Гнівані,

1??9??5?? - у Селищенському старостаті,

1??3??4??– у Демидівському,

8??3?? – у Ворошилівському,

3??3?? - у Потоківському.

З початком війни кількість біженців збільшувалась щоденно. Інколи спеціалісти реєстрували за один день більше 100 ВПО . За останні тижні потік переселенців значно зменшився. Так, для прикладу, сьогодні, 17 травня, було видано 4 довідки ВПО (трьом особам з Луганщини та одній з Харківщини).

Не зважаючи на те, що ситуація в країні залишається важкою та нестабільною, багато людей вже повернулися до своїх домівок.