КЗ "Центр культури да дозвілля "Калина" був утворений у 2018  році з метою створення єдиного культурного простору  шляхом реорганізації будинків культури Гніванської ОТГ відповідно до рішення Гніванської міської ради від 30.08.2018 року.

Комунальний заклад «Центр культури та дозвілля «Калина» є комунальною власністю Гніванської міської територіальної громади.

Центр здійснює роботу щодо створення, розповсюдження та популяризації культурних надбань і гарантує задоволення культурних потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля, естетичного виховання тощо.

Головними функціями КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» є культуно-творча, мистецька, естетично-виховна, пізнавальна, розважальна діяльність.

Центр є юридичною особою, дiє на пiдставi Статуту, затвердженого Гніванською міською радою, має самостiйний кошторис, самостiйний баланс.

До складу Центру входять такі філії – структурні підрозділи, створені на базі будинків культури:

1. Гніванська філія КЗ «ЦКД «Калина» - Гніванський будинок культури (з 2018 року);

2. Могилівська філія КЗ «ЦКД «Калина» - Могилівський будинок культури (з 2018 року);

3. Грижинецька філія КЗ «ЦКД «Калина» - Грижинецький будинок культури (з 20218 року);

4. Демидівська філія КЗ «ЦКД «Калина» - Демидівський будинок культури (з 2018року);

5. Селищенська філія КЗ «ЦКД «Калина» - Селищенський будинок культури та будинок культури с.Урожайне (з 2021 рокі);

6. Ворошилівська філія КЗ «ЦКД «Калина» - будинки культури с.Ворошилівка та с.Борсків (з 2021 року);

7. Потоківська філія КЗ «ЦКД «Калина» - будинки культури с.Потоки та с.Рижавка (з 2021 року).

Гніванська філія КЗ «ЦКД «Калина»»

Клубні формування

На базі Гніванської філії працює 10 клубних формування, серед яких хореографічна студія, школа східного танцю «Сурсангам», група «Шейпінг» і «Степ-аеробіка», «Fitness dance». Один колектив, а саме – хор ветеранів війни та праці «Джерело» - має  звання народного.

Заклад, працює 5 днів на тиждень. Час роботи з 09:00 до 19:00.

Могилівська філія

Клубні формування.

На базі Могилівської філії КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» працює 6 клубних формувань.

-ансамбль пісні «Намисто;

- вокальний ансамбль «БАРВИ»;

- хореографічний гурток «Радість»;

- дитячий театральний гурток «Весела лялька»;

- гурток образотворчого мистецтва «Палітра»;

- художнє слово.

В Могилівській філії  нараховується  76 учасника клубних формувань

Грижинецька філія КЗ «ЦКД «Калина»

Клубні формування та майстри художньої творчості.

На базі Грижинецького СБК працює 6 клубних формувань, з них 2 для дітей.

- ансамбль пісні «Жива вода»;

- художнє читання;

- театральний;

- вокальне;

- фітнес.

- декоративно-ужиткового мистецтва;

- вокальний.

В сільському Будинку культури нараховується  67 учасника клубних формувань, з них 52 дитини.

Демидівська філія

Клубні формування.

На базі Демидівської філії КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» працює 6 клубних формувань:

- народний ансамбль пісні «Купавонька»;

- хореографічне «Радість»;

- ансамбль «Акварель»;

- художнє читання;

- вокальний;

- фітнес.

В Демидівській філії  нараховується 57 учасника клубних формувань

Потоківська філія КЗ "Центр культури та дозвілля "Калина"

Будинок культури с.Рижавка

Клубні формування та майстри художньої творчості.

На базі Потоківського будинку культури працює 2 клубних формування для дітей декоративно-ужиткового мистецтва та художнього слова. Загалом налічується 28 учасників.

На базі будинку культури с. Рижавка працює 3 любительських об’єднання.

Селищенська філія

Клубні формування.

На базі Селищенської філії КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» працює 6 клубних формувань.

• фольклорний ансамбль пісні «Мальви»;

- гурток технічної творчості;

- художньо-літературне слово.

- вокальний ансамбль;

- хореографічний гурток;

- дитячий театральний гурток;

В Селищенській філії  нараховується 63 учасника клубних формувань

Ворошилівська  філія

Клубні формування.

На базі Ворошилівської філії КЗ «Центр культури та дозвілля «Калина» працює 5 клубних формувань.

-Жіночий ансамбль «Куделиця»;

- вокальний гурток;

- хореографічний гурток;

- гурток декоративно-ужиткового мистецтва;

- гурток технічної творчості.

В Ворошилівській філії  нараховується  75 учасників клубних формувань

Будинок культури с.Борсків

Працює 1 любительське об’єднання «Борсківські поседілки».