Старостою затверджено з 01.12.2020 року  Покиньчереду Світлану Федорівну.

  До складу Демидівського старостинського округу входять села Демидівка та Могилівка. Центр округу - село Демидівка.

 

Покиньчереда Світлана Федорівна

  Народилася 31 жовтня 1978 року в селі Демидівка Жмеринського району.

  Навчалась в Демидівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. У 1997 році закінчила Вінницький кооперативний технікум за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит».  Вищу освіту здобула в 2016 році в Вінницькому національному аграрному університеті.

  З 1997 по 2010 рік працювала бухгалтером у ПСП «Мрія». У 2010 році продовжила карєру в ТОВ СХК «Вінницька промислова група», що в Демидівці, де працювала 10 років.

    Заміжня. Має дочку.

 

Демидівка

Населення станом на 1 січня 2020 рік згідно даних ГУС у Вінницькій обл. становить 708 осіб.

Площа села 3,38 км².

На території села працюють: школа І ст., дитячий садочок, церква, ФАП, будинок культури з бібліотекою, ТОВ «Демидівський граніт», ТОВ «ОДЕМО» (вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур), ТОВ «СХК «Вінницька промислова група» (вирощування зернових та технічних культур), 2 магазини, залізнична зупинка електропотягів.

Топ 5 цікавих фактів про село:

  1. Назва «Демидівка» виникла після того, як в цій місцевості оселився перший поселенець, вільний чоловік, Козак Демид. Раніше назва поселення була «Виперсовичі» (XIV ст).
  2. Колись на старому млині біля водоспаду, ймовірно, було водяне колесо, яке призводило в рух жорна. З часом його замінили на водяну турбіну. В цьому млині робили помол пшениці вищого і першого гатунку, на крупорушках робили різні крупи. Існує переказ про те, як могилівський пан Скавронський виміняв мельника Балая за собаку.
  3. В 1974 — 1975 роках в Демидівці було збудовано тваринницький комплекс, розрахований на дорощування великої рогатої худоби, куди колгоспи здавали молодняк — телят, яких на комплексі відгодовували до ваги 400 кг і здавали на забій у м'ясокомбінат. В приміщеннях комплексу одночасно можна розмістити 1000 одиниць відгодованих тварин.
  4.  Демидівська загальноосвітня школа знаходиться в  панському  трьох поверховому маєтку, яку неодноразово реорганізовували із середньої в восьмирічну і навпаки. Біля неї виконані фундаментні будівельні роботи для приміщення нової школи, але будівництво з 1994 року припинено через брак коштів. 
  5. Однією з пам’яток села  є старовинна церква Покрова Пресвятої Богородиці. Вона була заснована в 1722 році. Неподалік знаходиться дерев’яна дзвіниця того ж року побудови. У XIX столітті пройшла глобальна реконструкція, у результаті якої був дещо змінений первинний вигляд святині. Церква і дзвіниця на даний момент діють і є пам’ятками архітектури

 

 

Могилівка

Населення станом на 1.01.2020 рік згідно даних ГУС у Вінницькій обл. становить 1069 осіб.

Площа села 3,6 км²

На території села працюють: школа І-ІІ ст., дитячий садочок, будинок культури з бібліотекою, церква, амбулаторія, пошта, ТОВ «СУАП «Інтервіас Україна», 5 магазинів.

 

Топ 5 цікавих фактів про село:

  1. В страшні роки голодомору 1932–1933 років жителі села, що працювали на гніванських заводах, отримували по 400 грамів хліба на працюючого і по 200 грамів на дитину. Коли по інших селах загинуло багато людей, то в Могилівці — лише 12 чоловік. 
  2. В період окупації 19411944 село по річці Рів розділили на зони німецьку і румунську. Коли мешканці просили дозволу перейти з однієї сторони на іншу (наприклад, до родичів), то треба було принести чи то горілку чи курку, чи пирогів напекти. Німців дуже боялись, бо вони були дуже жорстокі.
  3. В роки окупації Венедикт Миколайович Остапнюк — засновник місцевого колгоспу, був поранений під містом П'ятихатки, потім втік з полону і таємно повернувся в Могилівку. Тут організував групу підпільників, встановив зв'язок з партизанами. Та до групи проник підісланий провокатор і видав підпільників. Їх арештували і стратили в м. Вінниця.
  4. В селі знаходитися відома на всю Вінниччину водойма з прозорою блакитною водою (в народі – Голубе озеро), утворена з колишнього гранітного кар'єру, який затопило в результаті просочення джерела. Глибина кар'єру приблизно 50 метрів. Роботи у цьому кар’єрі проводилися до 1988 року. В 1990 році його почало затоплювати. Під водою залишилась техніка: бульдозер та екскаватор. Щоправда, робочі встигли зняти з них мотори.
  5. У центрі села Могилівка можна побачити самохідну артилерійську установку Другої Світової війни, яка стоїть на постаменті.

Корисні посилання