З 1 травня 2018 року у м. Гнівань розпочато реалізацію 3-х річного проекту  «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань».

Проект фінансується Європейським Союзом у рамках ініціативи EU4Energy та Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP). Його реалізацію здійснюють Гніванська міська рада у партнерстві з Громадською організацією «Єврорегіон «Дністер».

Загальний бюджет проекту складає 970,913.00  євро, з яких фінансування ЄС складає 757,312.00 євро (78%), власний внесок Гніванської міської ради – 213,601.00 євро (22%). Це найбільший проект за підтримки ЄС на теренах Вінницької області, який реалізовується у саме м. Гнівань.

Загальною метою проекту є впровадження сталої енергетичної політики міста Гнівань шляхом реалізації передбачених у «Плані дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року м. Гнівань» енергоефективних заходів для муніципального, житлового, промислового, бізнесового секторів.

В рамках проекту передбачено реалізацію низки заходів, які формують такі головні компоненти:

Компонент проекту №1: комплексна термомодернізація 4-х дошкільних навчальних закладів м.Гнівань №1, №3, №4 та №5.

Очікувані види робіт на об’єктах:

• заміна систем опалення та вентиляції;
  • встановлення енергозберігаючих вікон;
  • утеплення та часткова заміна конструкцій;
  • модернізація внутрішнього освітлення;
  • встановлення зовнішніх ліхтарів з альтернативним джерелом енергії.

Очікується, що такі енергоефективні заходи дозволять щорічно:

• знизити витрати теплової енергії на близько 70% у кожному ДНЗ у порівнянні із базовим значенням;
  • скоротити викиди СО2 загалом більше як на 200 тон.;
  • знизити загальні витрати місцевого бюджету на енергоносії близько на 30 тис. євро.

Завдяки таким заходам проекту комфортними умовами для навчально-виховного процесу будуть забезпеченні близько 350 вихованців та 100 працівників 4-х дошкільних навчальних закладів.

Компонент проекту №2: створення та налагодження роботи відділу енергоменеджменту Гніванської міської ради.

Головними завданнями відділу стане ефективне управління споживання енергоресурсів бюджетними закладами, реалізація заходів «Плану дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року м. Гнівань» та залучення додаткових джерел фінансування.

У рамках проекту для роботи такого відділу буде придбано автоматизовану системи моніторингу споживання енергоносіїв бюджетними установами та обладнання для енергоаудиту, прийнято на роботу на конкурсній основі енергоменеджера та проведено його навчання із підвищення кваліфікації.

Компонент проекту №3: створення і налагодження роботи Муніципального фонду енергоефективності м.Гнівань.

Протягом останнього року реалізації проекту заплановано створення Муніципального фонду енергоефективності м. Гнівань, з якого щорічно на конкурсній основі буде надаватися співфінансування з міського бюджету на впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі міста.

У рамках цього заходу Гніванська міська рада розробить Положення про функціонування Фонду, яке визначатиме пріоритети, порядок проведення конкурсу, визначення переможців та умови співфінансування.

Компонент проекту №4: проведення інформаційно-навчальних заходів на теми впровадження енергоефективних заходів у всіх секторах м.Гнівань.

До таких заходів проекту належать проведення щорічних Днів сталої енергії та прес-конференцій проекту,  навчальних заходів для різних цільових груп, Фінальної конференції проекту та поширення тематичних буклетів і плакатів проекту.

Метою цих заходів є інформування про хід реалізації проекту та підвищення обізнаності місцевих мешканців щодо енергоефективності та енергозбереження.