Гніванська міська філія розташована в м. Гнівані по вул. Перемоги №166а. Загальна площа бібліотеки складає 72 кв. м, в тому числі для збереження фонду - 20 кв. м, для обслуговування користувачів - 52 кв. м. Кількість посадочних місць - 5. Будівля перебуває на праві оперативного управління.

Гніванська міська філія КЗ «Гніванська публічна бібліотека»  виконує інформаційну, освітню, комунікативну, дозвіллєву функції, щоб якнайкраще бути корисною для своїх користувачів та мешканців  Витавського мікрорайону. На базі філії функціонує Центр громадських ініціатив, завдяки якому створюється місток між громадою та органами місцевого управління.

Також бібліотека активно працює над пропагандою книг серед населення. З цією метою проводяться такі форми роботи, як колективні та індивідуальні бесіди, відкриті полички, книжкові виставки, екскурсії учнів молодших класів ЗОШ№3, вихованців дитячого дошкільного закладу «Ялинка».

На сторінках соцмереж, зокрема у Фейсбуці, висвітлюються події, які мають місце в житті бібліотеки. Це і участь бібліотеки в міських святах державного значення: різноманітні квести, вікторини, книжкові виставки, акції, фоторепортажі  «Один день із життя бібліотеки», анонсування нових  книжкових надходжень, відеоролики до річниць відомих поетів тощо.

Робота з дітьми

Працівником бібліотеки організовано клуб за інтересами «Веселі умійчата», де діти розвивають творчі навики, розвивають моторику рук та свої  художні здібності.

Велику частину своєї роботи бібліотека приділяє на роботу з дітьми та молоддю. Адже діти – це потенційні читачі, користувачі бібліотечними послугами. Для більш зручного  та комфортнішого перебування маленького читача у стінах бібліотеки  виділено окрему кімнату з книжковими полицями, ігровою зоною та зоною відпочинку. В цій  кімнаті  діти мають можливість побавитись м’якими іграшками, поскладати пазли, зіграти у шахи, шашки та інші настільні ігри, переглянути та обрати собі книгу за вподобанням, повправлятись з математики  на дитячому комп’ютері.