Старостою із 27.11.2020 року затверджено Деркач Галину Василівну. Центром округу є село Потоки.

Деркач Галина Василівна народилась 14 грудня 1960 року в селі Кудіївці Жмеринського району в звичайній робітничій родині. Батько працював трактористом у місцевому радгоспі, мати була різноробочою.

Після закінчення загальноосвітньої школи навчалась в Чернятинському радгосп-технікумі на агронома, де одразу після навчання почала працювати бухгалтером. Наукову ступінь «бакалавр» здобула в Одесі.

39 років пропрацювала головним бухгалтером в Потоківській сільській раді.

Любить вирощувати квіти, захоплюється дизайном інтер’єрів.

Заміжня. Має дві дочки.

ПОТОКИ

За даними ГУС у Вінницькій області станом на 1.01.2020 рік населення в селі Потоки складає 535 осіб.

Площа - 2,56 км²

На території села працює: школа, будинок культури, 2 магазини, пошта, медичний пункт.

Топ 5 цікавих фактів про село:

1. Свою назву село отримало через наявність на цій землі сильних підземних потоків . Хоча за іншою версією ця територія була місцем заслання непокірних кріпаків з маєтку графа Потоцького.

2. Будинок Потоцької загальноосвітньої школи розташований в найвищій точці села та обсаджений тополями. Перший випуск зі школи відбувся в 1939 році. Колись ця будівля була маєтком пана Америпка (чи то Маринка), що згодом став власністю сутиського поміщика — графа Гейдена. Потім в цьому приміщенні діяла вчительська семінарія, дворічна школа, госпіталь та сільськогосподарське училище.

3. В роки кріпацтва переважна більшість місцевих жителів були особистою власністю пані Бальтазари Тржецецької, про що свідчать документи. Тільки в 1862 році з кріпаків вони перетворилися на «тимчасово зобов'язаних», але вільних людей.

4. В село Потоки приїздив відомий лікар Микола Пирогов. Йому було доручено владнати земельні неурядиці між селянами та поміщиком. Микола Іванович прийняв рішення на користь селян, залишивши пасовища їм.

5. В період колективізації в селі працювало аж 5 колгоспів.

РИЖАВКА

З даними ГУС у Вінницькій області, населення в селі Рижавка станом на 1.01.2020 становить 199 осіб.

Площа села – 2, 40 км²

На території села працює: маленький сільський клуб, пошта, медичний пункт та 1 магазин.

Топ 5 цікавих фактів про село:

1.Село отримало назву в честь свого засновника – козака Рижкова.

2. Перед революцією 1917 року село належало двом братам поміщикам Урбанським. Там, де нині знаходиться контора місцевого господарства, був господарський двір одного з братів. Будинок другого пана не зберігся. Відомо, що він знаходився там, де нині сільський магазин.

3. В селі була дерев’яна церква з трьохярусним іконостасом. Перед війною 1941—1945 років її закрили. У роки окупації церква відновила роботу. Проте в 1978 році було наказано її розібрати . Місцеві жителі не хотіли виконувати таку руйнівну роботу. Для знесення церкви були надіслані військові з району.

4. В 1929—1930 роках був організований потужний колгосп. Він мав 1250 гектарів орної землі, 150 гектарів лісу, громадське стадо нараховувало 160 голів великої рогатої худоби, 4 отари овець, 200 голів свиней. Люди працювали в трьох польових бригадах, 25 їздових, шість жіночих ланок по 10-12 жінок у кожній. Тракторна бригада мала чотири трактори та молотарку.

5. Джерело Потоки, що розташоване між селами Рижавка та Потоки , є гідрологічною пам'яткою природи місцевого значення в Україні.