Старостою із 27.11.2020 року затверджено Слободяна Валерія Миколайовича. До Селищенського старостату входить село Селище та село Урожайне.

 

Фото без описуСлободян Валерій Миколайович

Народився 16 червня 1976 року в селі Селище Тиврівського району Вінницької області.

У 1982 році розпочав навчання у Селищанській середній школі, яку закінчив у 1993 році. Того ж року вступив до Вінницького державного сільськогосподарського інституту на факультет економіки сільського господарства (пізніше перейменований у факультет аграрного менеджменту). Закінчив навчання в інституті у 1998 році, здобувши кваліфікацію економіста-організатора сільськогосподарського виробництва.

У 1998 році розпочав трудову діяльність у КСП «Селищанське» на посаді головного бухгалтера. В подальшому працював на цьому ж підприємстві економістом та заступником головного бухгалтера. Крім того, у різний час працював на ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону», ПП «Ювелірна фабрика «Мальва».

У 2010 році був обраний селищенським сільським головою, переобраний на цю ж посаду у 2015 році. У 2020 році призначений старостою селищенського старостинського округу Гніванської територіальної громади.

Одружений. Має дві дочки.

Захоплення: спорт, зокрема, футбол, дослідження історії рідного села, публіцистична і художня література.

Селище

Фото без опису

Населення  2214 осіб.

Площа села 6,8 км²

На території села працюють: школа І-ІІІ ст., дитячий садочок, будинок культури з бібліотекою, церква, бібліотека, пошта, ресторан, кафе, супермаркет, продовольчі та непродовольчі магазини, амбулаторія, аптека, сільськогосподарське підприємство «ТОВ «Селищанське», база відпочинку «Мальви», дитячий оздоровчо-спортивний табір «Маяк», ландшафтний парк «Маріїн парк», джерело мінеральної води «Гуральня» залізнична зупинка електропотягів

Фото без опису

Фото без опису

 

Топ 6 цікавих фактів про село:

  1. Найвідоміша історична пам’ятка села – руїни Черленківського замку (ХVІ-ХVІІІ ст.). Саме Черленковим звалося колись це поселення, що змінило своє  ім’я на Селище. В 1600 році Черленків отримав статус містечка, оскільки  був опірним пунктом на перехресті торгових шляхів і, на той час , був більше Вінниці. Наприкінці ХVІІІ ст. село мало назву «Седлище». Оскільки по лівій стороні Бугу почали «осідати» («сідати») люди.
  2. Черленківський замок будувався  під владою князів Коріатовичів  і мав військове значення. Пізніше Черленків належав поміщикам Черленківським і в замку жили домініканці та базиліани. Наступний власник Селища, брацлавський воєвода Онуфрій Щеньовський, в 1778 році перебудував фортецю на палац. Одна із замкових веж перетворилася на романтичний міні-замок (була повністю зруйнована), інша з 1800-х використовувалася як склеп роду Щеньовських. В ній на ланцюгах висіли труни (залишилися руїни).
  3. Черленківький замок мав підземні ходи до Вінниці, Жмеринки, які частково існують досі. За переказами, в підземеллях сховано 16 бочок золота. По 4 бочки в 4 різних місцях. В 1976 році держава організувала пошуки скарбів, але успіхом вони не увінчалися.
  4. В 1779 році в селі була побудована церква на честь Воскресіння Христового, яку освятили в 1782 році. Вона мала кам’яний фундамент, цинкове покриття та 5 куполів. На початку ХІХ ст. навколо церкви звели огорожу та кам’яно-цегляну дзвіницю. Біля цієї церкви здійснювалися поховання людей, які гинули під час повені, коли розливався Буг. Церкву було повністю зруйновано в 1948 році. Зараз в селі працює дві церкви: церква на кладовищі, побудована братами Малашкевичами в 1898 році, та Свято-Дмитрівський храм Української Православної Церкви, будівництво якого було розпочато 2003 року.
  5. В 1960 році в Селищі був організований міжнародний трудовий табір, де була молодь з 14 країн світу. Учасники табору працювали в колгоспному саду, сушили зерно, робили забутовку під нову школу. Перед їх приїздом в селі завершили будівництво будинку культури, провели прямий телефонний зв'язок з Києвом, асфальтом покрили дорогу Гнівань-Вінниця, відкрили книжковий магазин та газетний кіоск.
  6. У Селищі відбувалися зйомки трьох повнометражних художніх фільмів:

  7. «Артист із Коханівки» (кіностудія ім. Довженка, 1961 р.);

  8. «Стежки-доріжки» (кіностудія ім. Довженка, 1963 р.);

  9. «Спокойствие отменяется» (кіностудія «Мосфильм», 1983 р.).

 

Урожайне

Фото без опису

 

Населення  становить 216 осіб.

Площа села 94 га

На території села працюють: цегельний завод, будинок культури, свиноферма, каплиця, ТОВ «Вінницька бджілка», 1 магазин

На правому березі річки Буг, приблизно за 2 км. від Черленкова, знаходилося с. Миродинці. 1586 року на нього напали татари і повністю знищили. Декільком жителям Миродинців вдалося втекти і перебратися через річку Буг на його протилежний берег.

Там вцілілі люди зупинилася в садибі людини на прізвище Комар, який жив відокремлено у лісі та, можливо, був лісником. Так утворився хутір, а пізніше – село Комарів.

В 1970-х роках Комарів був перейменований і отримав теперішню свою назву Урожайне.

Корисні посилання