КАРТКА ДОПОМОГИ ТА ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ
https://rada.info/upload/users_files/04326075/13919f65707f900bb3df3f458a32c53a.pdf
Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства
Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація домашнього насильства. Розповідаємо, які ознаки має домашнє насильство, яка відповідальність передбачена для кривдників та куди звертатися по допомогу.
Як не стати жертвою торгівлі людьми?
Торгівля людьми — це злочин, який не обирає людей за статевою ознакою, віком чи майновим станом. Такий злочин передбачає сексуальну, трудову експлуатацію, примусове жебрацтво, втягнення у злочинну діяльність, збройні конфлікти тощо. З початку воєнних дій близько 7,7 мільйона українців були змушені покинути домівки й переїхати в інші регіони України. Якщо це про вас і ви в пошуках нової роботи, дізнайтеся, як не стати жертвою примусової праці.
Що робити у випадках насильства першочергово? Викличте поліцію!
Взаємодія з кривдником може ставити під загрозу вашу особисту безпеку.
Пам’ятка щодо проявів сексуальних домагань та алгоритму дій
Будь-яка особа, незалежно від віку, може стати постраждалою від сексуальних домагань. Це серйозне порушення права на особисту недоторканість та свободу. За такі дії передбачена відповідальність у вигляді адміністративного або кримінального покарання. Найчастіше такі випадки стаються у громадському транспорті, однак не обмежуються лише ним.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.