19 вересня всі християни світу святкують День Михайла Чудотворця або Михайлове чудо – православне свято присвячене чуду, що вчинив архистратиг Михаїл в місті Хони, коли він врятував від руйнування місцевий храм.

Фото без опису

Прикмети на Михайлове чудо

Згідно з прикметами, цього дня наступають перші ранкові заморозки. Також прийнято вважати, що якщо верхівки беріз ще зелені, значить зима буде ранньою. Визначали, якою буде зима, і за листям осики: якщо воно падало на землю лицьовою стороною, то прогнозували холодну і затяжну зиму, а якщо зворотньою - зима буде теплою. Якщо в цей день тепла погода, значить осінь буде затяжною. Крім того, кажуть, що в цей день небажано мити голову – можна "змити розум". Читайте також Неопалима Купина: що не можна робити у свято ікони Божої Матері

Що не можна робити в Михайлів день

Як і в інші православні свята, на Михайлове чудо, 19 вересня, не можна працювати, бо будеш покараний самим архангелом Михаїлом. В крайньому випадку, всі справи радять завершити до обіду. Також 19 вересня не варто сваритися з близькими. Вважається, що негативна енергія повернеться до того, хто лається, в багаторазовому розмірі. Не варто в цей день викидати їжу, її радять віддавати людям або тваринам.