Упродовж минулого тижня у НВК було відзначено 75-ті роковини депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойковщини у 1944-1951 роках.

Фото без опису

 У рамках відзначення для учнів 11-х класів було організовано семінар «Депортації українців та поляків: історична необхідність чи порушення прав людини?», на якому одинадцятикласники обговорювали проблему етнічних переселень на українсько-польському кордоні в контексті геополітичної обстановки повоєнного світу. За активної участі учнів 10-А класу Бендаса Василя, Кувшинкіна Марка, Коняхіної Діани, Ребедюк Мирослави та Іллі Северина (9-В) було організовано лекцію «Депортація українців: як це було?» для учнів 9-х класів. Також було проведено інформаційно-просвітницький захід «Культурна спадщина лемків» для учнів 10-х класів.

Фото без опису

 Учні 5(9) - В класу дали юридичну оцінку подіям депортації українців та зробили висновки про скоєння міжнародного злочину, якому немає терміну давності. Винним визнано радянський режим. 

Фото без опису

Адміністрація школи