Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максим Степанов за 9 вересня:

Дата: 09.09.2020 12:55

?? За минулу добу:
????захворіла 2 551 особа, з них 160 дітей та 135 медпрацівника;
????госпіталізовано 389 осіб;
????45 летальних випадків;
????одужали 1157 осіб.

На изображении может находиться: 1 человек, сидит, стол и в помещении

?? Загалом за добу здійснено 44 152 тестування, з них 20 054 досліджень методом ПЛР і 24 098 — методом ІФА.

?? Найбільшу кількість випадків зареєстровано у місті Києві (310), Харківській області (291, в т.ч. Харків - 206), Тернопільській (244), Львівській (196), Івано-Франківській (151) та Чернівецькій (150) областях.

?? В Україні один з найнижчих в Європі показників летальності COVID-19 — 2,1%. На початок квітня він складав 3%.

?? З понад 26 тисяч ліжок, виділених для лікування пацієнтів з коронавіусною інфекцію, в середньому по країні зайнято більше 45%, враховуючи хворих з підтвердженим діагнозом та підозрою на COVID-19. Цей показник різниться по регіонах.

?? Однією з основних складових медичної реформи є встановлення справедливої заробітної плати медичних працівників. На сьогодні зарплати у сфері охорони здоров’я на 30% нижчі від середньої зарплати в Україні. МОЗ направило Мінфіну розрахунки рівня заробітної плати медиків на наступний рік. Ці показники будуть закладені у тарифи. Для прикладу, зарплата лікаря повинна бути не меншою за 20 тисяч гривень. Також передбачається підвищення зарплати іншим медичним працівникам.

?? Сьогодні очільник МОЗ відвідав Київську міську клінічну лікарню №4, одну з найпотужніших лікарень столиці. У цьому медзакладі близько 700 працівників. У березні поточного року її було визначено як опорну лікарня для прийому хворих на COVID-19. Для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою у медзакладі розгорнуто 375 ліжок, в тому числі 20 — інтенсивної терапії. Лікарня має сучасне обладнання для надання меддопомоги: 33 апарати ШВЛ, цифрові рентген-апарати, централізоване постачання кисню. За весь час епідемії в ній отримали допомогу понад 2 700 хворих (як з підтвердженим діагнозом, так і з підозрою на коронавірусну інфекцію).