До участі у конкурсі запрошуються студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці, працівники архівів та бібліотек. Переможці конкурсу отримають звання лауреата та будуть нагороджені спеціальними дипломами. Інформація про переможців буде поширена у ЗМІ. Кращі конкурсні роботи будуть надруковані у збірнику конкурсу, частина накладу якого буде розповсюджено по бібліотеках України. Автори отримають подарункові 5 примірників книги.

Фото без опису

До участі в конкурсі запрошується українська молодь віком до 25 років.

Конкурс проводиться в номінаціях:

І. Художні твори (прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні).

ІІ. Переклад поезії Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами.

ІІІ. Документально-публіцистичні твори (нариси та есеї про учасників національно-визвольних змагань, зокрема, членів УВО, ОУН, УПА; нариси про учасників російсько-української війни, інтерв’ю з ними, репортажі з місць воєнних дій).

ІV. Наукові праці (дослідження на основі архівних джерел, зокрема, відкриття невідомих історичних фактів про діяльність УВО, ОУН, УПА).

Буктрейлер (мультимедійна рецензія/анонс/відгук на/проукраїнську книгу патріотичного змісту).

Порядок визначення переможця Конкурсу

Починаючи з 1 вересня по 13 грудня, журі Конкурсу розглядає конкурсні роботи та шляхом прямого відкритого голосування визначає кращі з них. Кожна з номінацій має 1-е, 2-е, 3-є місця. Результати голосування за номінаціями оголошуються відразу після підведення підсумків.

Журі Конкурсу також може встановити до трьох заохочувальних відзнак для конкурсантів, які не стали переможцями, але їхні конкурсні роботи привернули увагу і здобули схвальну оцінку журі.

Критерії за якими оцінюватимуться твори:

– оригінальність художнього задуму;

– яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму;

– новизна та достовірність архівних знахідок, рівень їхнього аналізу, коментарів до них.

Буктрейлери оцінюються за такими критеріями:

– змістовність презентації книги;

– майстерність анімації;

– рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями.

Прийом конкурсних робіт триває з 1 квітня до 1 вересня.

Конкурсні роботи надсилаються за адресою:nadiyabugai@gmail.comз позначкою «Конкурс, оргкомітет».

Інформацію про результати Конкурсу буде розміщено у ЗМІ та на сайті Культурна референтура ОУН http://kroun.info/, КмоОУН, на сторінках соціальної мережі Facebook: Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги.

Кращі конкурсні роботи увійдуть до збірника Конкурсу, який буде видано і подаровано авторам-призерам (до 5-ти примірників). Частина накладу книги буде розповсюджена по бібліотеках України.

Контактна особа: Надія Бугай, тел.: (096) 377 94 45