Шановні власники собак, просимо дотримуватись правил утримання домашніх тварин, а саме здійснювати вигул собак в наморднику та на повідку. Сьогодні на одному із житлових масивів м. Гнівань стався прикрий випадок, коли домашній пес вкусив малолітню дитину.

Фото без опису

Дане питання регулюється Законом України "Про благоустрій населених пунктів".

Яких правил має дотримуватися господар при вигулі домашнього улюбленця?

1. Виводити собак за межі квартири чи території її проживання можна лише на повідку і в наморднику.

2. Вигулювати собаку без повідка та намордника дозволяється лише в спеціальних місцях вигулу тварин. Там також можна проводити навчання тварин за спеціальними програмами. При цьому небезпечних собак не можна тримати без повідка та намордника навіть у зонах вигулу.

3. Господар повинен забезпечити безпеку своєї тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди, дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом.

Тварин, зазвичай, можна супроводжувати з 14 років. Проте небезпечних собак дозволено супроводжувати особами від 16 років (окрім психічно хворих та фізично неспроможних контролювати тварину). Тобто діти вигулювати тварин не можуть.

4. Господар (або особа, що вигулює тварину) повинен прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах, на тротуарах та інших місцях загального користування; виключення – власники собак-поводирів.

5. Забороняється заходити з тваринами до громадських місць (місця харчування, магазини, кінотеатри тощо). Виключення – відвідування спеціалізованих магазинів та закладів для тварин, а також супровід собаками-поводирями.

6. Забороняється заходити з тваринами на дитячі чи спортивні майданчики, території лікарень, шкіл, інших навчальних закладів.

7. Забороняється купати тварин на території міських пляжів, у фонтанах.

8. Забороняється порушувати громадський порядок, в тому числі, потрібно слідкувати за збереженням режиму тиші (з 22.00 до 08.00).

9. Забороняється вигулювати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

10. Забороняється залишати тварин бездоглядними.

За порушення правил вигулу законодавством передбачена адміністративна відповідальність. Якщо тварина завдала шкоди здоров'ю та майну, власник собаки нестиме цивільно-правову відповідальність.

Травмований може звернутися до суду та стягнути із власника тварини компенсацію.