Уряд уніс зміни до постанови від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідна постанова від 24 березня 2021 року № 270 набрала чинності 1 квітня.

Зміни стосуються обмежень у "червоних" зонах і проходження самоізоляції.

Згідно з документом на території регіонів, на яких установлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки, додатково до існуючих обмежувальних протиепідемічних заходів заборонено:

перебування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно:

- на територіях закладів охорони здоров'я та освіти;

- в підземних переходах;

- на зупинках громадського транспорту;

- на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра.

Також установлено, що самоізоляції не підлягають громадяни України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону (раніше - 48 годин) - якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою.