Кабмін визначив види доходів, за які проводиться компенсація у разі їх несвоєчасної виплати

Дата: 19.04.2021 10:58

Уряд визначив види грошових доходів, за які, у разі порушення термінів їх виплати, проводиться компенсація.

Відповідну постанову прийнято на урядовому засіданні 14 квітня, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

До таких виплат включено:

- пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

- соціальні виплати;

- стипендії;

- заробітну плату (грошове забезпечення);

- суму індексації грошових доходів громадян;

- суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

- суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Прийнятою постановою уточнюються джерела виплати такої компенсації (відповідно до Закону № 77-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» створено Фонд соціального страхування України шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності).