29 березня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» (далі - Постанова №277).

Фото без опису

Згідно Постанови №277, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта».

З 1 вересня 2021 року за місцем фактичного проживання отримуватимуть пенсії та грошову допомогу лише:

  • особи з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Такі особи отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно уповноважений банк.

Усім іншим категоріям пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року необхідно обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку, які розміщено за адресою: https://www.pfu.gov.ua/1906048-perelik-bankiv-upovnovazhenyh-na-vyplatu-pensij/.

У разі, якщо до вересня 2021 року громадяни не зроблять вибір самостійно, виплата пенсій їм здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням Пенсійного фонду, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Для зміни виплати пенсії через уповноважений банк громадяни можуть звернутися для подання заяви про виплату пенсії за адресою: 23300, смт. Тиврів, вул. Тиверська, буд. 22 - Відділ обслуговування громадян №12 (Тиврівський Сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, записавшись на попередній прийом за тел. +38067-291-21-29, працюємо щодня з понеділка по п’ятницю з 8-00 по 17-00 год. При собі необхідно мати: паспорт, ідентифікаційний код, заяву встановленого зразка з уповноваженого банку та засоби індивідуального захисту.

В зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас проінформувати жителів громади з вищезазначеною інформацією. Дякуємо за співпрацю.