Пам'ятка населенню! Посуха!

Дата: 03.08.2021 11:38

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ СПІЛЬНО З ДЕПАРТАМЕНТОМ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ:

Посуха – тривалий період зі значною недостачею опадів, найчастіше, при підвищеній температурі та зниженій вологості повітря.

Сильна жара характеризується перевищенням середньої плюсової температури навколишнього повітря на 10 й більше градусів протягом декількох днів.

Небезпеку становить теплове перегрівання людини, тобто загроза підвищення температури її тіла вище 37,1 0С, або порушення теплового обміну - наближення температури тіла людини до 38,8 0С.

Порушення теплового обміну настає під час довгого та сильного перегрівання, що може призвести до теплового удару та порушенню серцевої діяльності.

Симптоми перегрівання організму:

- почервоніння шкіри,

- сухість слизових оболонок,

- сильна жага

У подальшому, якщо не застосувати відповідних заходів, у потерпілого можлива втрата свідомості, серцева зупинка й зупинка дихання.

Як підготуватися до посухи (сильної жари)

• Зробіть запас із додаткових ємностей, при необхідності, заздалегідь заповніть їх водою. Економно використовуйте воду!

• Підготуйте найкомфортнішій для жаркої погоди одяг, побутові

електроприлади (вентилятори, кондиціонери).

• Якщо ви знаходитесь у сільській місцевості, підготуйте альтанку, навіс, штори зі щільної матерії.

• Зверніть увагу на стан колодязя (колонки), звідки будете брати воду.

• По можливості придбайте додаткове автономне джерело електро –

постачання для забезпечення безперервної роботи електроприладів.

• Навчіться самі та навчіть членів своєї родини правильним діям під

час теплового враження.

Як діяти під час посухи?

*Уникайте впливу підвищеної температури.

• Під час перебування на вулиці, одягайтесь у світлий, повітро-проникний одяг (бажано з бавовни чи льону), носіть капелюх.

• Пам’ятайте, що обгоріла шкіра перестає виділяти піт та не охолоджується.

• Пересувайтеся не поспішаючи, частіше робіть зупинки, намагайтеся весь час знаходитись у затінку.

• У жодному разі не вживайте пиво або інші алкогольні напої – це призведе до загального погіршення стану вашого організму.

• Порадьтесь із лікарем, можливо вам необхідно збільшити вживання солі під час жари.

• При тепловому враженні швидко перейдіть у затінок або вийдіть на повітря, прийміть душ, повільно випийте велику кількість води. Намагайтеся якомога швидше охолодити усе тіло, щоб уникнути теплового удару.

• У випадку запаморочення у когось з оточуючих, застосуйте реанімаційні заходи (зробіть непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легенів).

Пам’ятайте, що під час посухи страждають не лише люди, а й тварини також. Отже, попіклуйтеся про своїх улюбленців: домашніх і свійських тварин а також птицю, зробить їх життя у цей період комфортним.

Також пам’ятайте, що під час посухи зростає вірогідність пожеж!

Як діяти після посухи (сильної жари)

• Вийдіть на зв'язок із місцевими органами влади для отримання інформації про стихійне лихо та про допомогу, що надається населенню.

• Приготуйтеся до можливого повторення стихійного лиха.