Розпорядження Голови ОДА«Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування»

Дата: 09.08.2021 09:33

Розпорядженням Голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2021 року №194 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» встановлено, що у разі настання погодно-кліматичних умов у період з червня до вересня поточного року, за яких експлуатація великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів може призвести до значного пошкодження та руйнування автомобільних доріг загального користування (денна пора доби за температури повітря +28), забезпечується режим обмежень у дорожньому русі автомобільними дорогами загального користування області великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни і навантаження на вісь 7 тонн з 9-00 до 22 год, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Розпорядженням Голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2021 року №195 «Про організацію заходів з підвищення рівня контролю за габаритно-ваговим та пасажирським перевезенням на автомобільних дорогах загального користування» визначено забезпечення контролю та дотримання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи  вантажів, зокрема, здійснення посиленого контролю за дотриманням учасниками дорожнього руху встановлених обмежень  у дорожньому русі великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів.

Згідно статті 60 Закону України «Про автомобільних транспорт» передбачена відповідальність автомобільних перевізників за порушення законодавства про автомобільних транспорт, зокрема й за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезені вантажу.