Що потрібно робити, якщо ви знайшли небезпечний предмет?

Дата: 13.05.2022 15:02

1??

В жодному разі не чіпайте його. Не панікуйте. Запам’ятайте місце, де ви знайшли предмет.

2??

Попередьте про небезпечний предмет людей, які перебувають поруч.

3??

Негайно зупиніть будь-які роботи біля предмета.

4??

Якщо ви натрапили на фугасну міну – зупиніться, не панікуйте, не рухайтеся, чекайте на допомогу. Якщо ви на небезпечній території чи якщо ви не впевнені, що ця територія безпечна, зупиніться і не рухайтеся.

5??

Якщо це не міна, а боєприпас, що не розірвався, відійдіть самі і відведіть інших людей якомога далі від знайденого предмету. На відкритій місцевості або в лісі відходити бажано слід у слід тому як ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися треба колоною по одному.

6??

З безпечної відстані зателефонуйте 101! Повідомте адресу або орієнтири місця, де ви побачили небезпечний предмет. Якщо ви знайшли його на території закладу, негайно повідомте про це працівників служби охорони.

7??

Намагайтеся не допускати сторонніх людей до небезпечної зони до приїзду правоохоронних органів або спеціальних служб.

Департамент цивільного захисту облвійськадміністрації спільно з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області