Фото без опису

Жмеринський районний суд відмовив Гніванській міській раді в позові щодо приведення у відповідність до цільового використання земельної ділянки, яка належить Гаманюк О.О. і була використана для завезення на неї «львівського сміття».

Даний позов був направлений в травні 2021 року. Суд неодноразово переносився, після чого відбувся без повідомлення позивача, тобто без представників міської ради! Відповідно до рішення суду Гніванській міській раді відмовлено у позові, оскільки (далі цитата з рішення суду): «… суд приходить до висновку, що позивачем не доведено факт порушення прав Гніванської міської ради, як органу місцевого самоврядування, до повноважень якого згідно ст.2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ст.12 Земельного Кодексу України, не входить контроль за використанням та охороною земель приватної форми власності, до якої відноситься земельна ділянка розташована на території Демидівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області площею 2 га …. – для ведення особистого селянського господарства, яка належить Гаманюк О.О.. Згідно тієї ж ст. 2 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади (тобто Держгеокадастр автор), що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Також суду не представлено належних і допустимих доказів встановлення вини Гаманюк О.О. у засміченні власної земельної ділянки.».

Інакше кажучи, суд не зміг зобов’язати Гаманюк О.О. привести власну земельну ділянку в норму через те, що Гніванська міська рада не має прав здійснювати контроль за використанням приватних земельних ділянок і, відповідно, позиватися до суду! На жаль, таке законодавство! Наразі Гніванською міською радою готується лист до Держгеокадастру з вимогою позову до суду щодо захисту інтересів громадян Гніванської МТГ, а саме вивезення «львівського сміття» з території громади! Подібний лист щодо вжиття заходів та притягнення до відповідальності винних у засмічені території Гніванська міська рада відправила на Держгеокадастр ще 22.09.2020 року. На нього Гніванська МР отримала відповідь 17.02.2021 року: «було вжито вичерпних заходів, однак громадянку Гаманюк О.О. не було притягнуто до відповідальності».

Сподіваємося, що новий лист від міської ради змусить активніше діяти працівників даної організації!