Гнівань – містечко невелике. В ньому всі знають один одного. А місцевих артистів – тим більше. Любов Муковнікова – одна з них. Більшість мешканців громади знають її як співачку, акторку, ведучу весіль та Днів народжень. Та мало хто знає, що з початком війни мікрофон і сцену вона поєднала з голкою та світлом настільної лампи, а оплески глядачів – на щиру подяку захисників України.

Фото без описуВ перший день війни Любов Дмитрівна прийшла в міську раду та записалась до групи швидкого реагування. Завжди усміхнена, щира, творча і активна вона була готова виконувати будь-яку роботу, адже сидіти, склавши руки, ніколи не вміла.

Одного дня в березні до жінки зателефонувала місцева волонтерка та попросила її пошити чохол на пушку. Пушки Любов ніколи на власні очі не бачила, проте, взявши заміри, вона змогла виконати замовлення.

Фото без опису

Шити я ніде не вчилась, - розповідає жінка. – Шити вміла моя мати і мене навчила. Та я ніколи не думала, що колись мені доведеться шити речі, та ще й на фронт.

Після чохла на пушку Любов Дмитрівна почала шити синьо-жовті пов’язки на руки військовим. Згодом з’явилась ідея виготовляти розвантажувальні жилети. Про це вона розказала гніванчанці Ніні Зеленецькій, яка підтримала цю ініціативу. Порахувавши витрати на тканину, підкладку і фурнітуру, жінки зрозуміли, що фінансово це потягнути буде важко.

 

Спочатку з Ніною ми збирали гроші. Допомагали наші сім’ї, місцеві жителі, друзі. Дякую Наталі Петрик, яка зараз проживає в Португалії, що вона організувала там збір коштів серед українців- заробітчан та навіть португальців і скинула мені на карту певну суму. Велике спасибі сусідці Ірині Тимчук, яка з Польщі прислала чималу суму. На фурнітуру нам виділив гроші Володимир Прідолоба. Потім ми три тижні чекали чергу, щоб купити потрібну тканину в Вінниці, - пригадує Любов Дмитрівна.

Коли жінки зібралися для того, аби почати кроїти та шити, в них виникло безліч труднощів. Досвіду в цій справі не було. Голки ламались. тканина ж груба, руки та спина боліли. Десятки маленьких кишеньок, сотні метрів матеріалу… Згодом їм на допомогу прийшли жительки Гнівані Світлана Коломієць та Зінаїда Гончар, яка у Вінниці вже шила подібні військові речі. Вона принесла схеми і жінки активно почали працювати. Готові вироби вони безкоштовно передають бійцям Гніванської громади, які йдуть захищати Україну.

Фото без опису

- Це дуже важка робота. Безліч малесеньких деталей, які треба прошивати дуже ретельно. Це потребує дуже багато часу і витримки. Зараз я розкроюю матеріали і несу дівчатам, які у себе вдома все зшивають. Я щиро їм усім дякую. Також дякую працівницям швейної майстерні «Мрія», майстрині Лілії Колос, колективу дівчат дитсадка заводу СЗБ і всім гніванчанкам, які тимчасово прийшли на допомогу і допомагали шити, і тим, які на даний час допомагають"- каже Любов Дмитрівна.

Жінка зізнається, що задля перемоги готова день і ніч шити, аби тільки приносити користь рідній країні. В неї на фронті племінники, брат в теробороні, тому вона чітко знає, наскільки важливий у війні надійний тил. В перемогу України Любов вірить на всі сто відсотків і завжди повторює: «Ми неодмінно переможемо, адже ми на своїй землі! І нам є заради чого боротися!»

Фото без опису

P.S. Щоденна робота з пошиття розвантажувальних жилетів триває. Майстрині співпрацюють з меценатами, з Гніванською міською радою. Та вони потребують допомоги, адже робочих рук не вистачає, а попит на військову амуніцію не зменшується. Тому ДУЖЕ ПРОСИМО жінок, які вміють шити та хочуть бути корисними своїй країні, долучатися до доброї справи і поповнити лави волонтерів.??

#Гніванська_міська_рада_розповідає

Фото без опису