З нагоди відзначення 209-річниці з Дня народження Тараса Шевченка сьогодні в Гніванській територіальній громаді відбувся ряд тематичних заходів: наукова освітня конференція за участю педагогічних та учнівських колективів громади та покладання квітів до пам’ятника великого Кобзаря.

Учасники урочистостей декламували вірші поета, обговорювали його картини, розповідали цікаві факти з його життя. Подібні заходи відбуваються щорічно по всій Україні, проте сувора сучасна дійсність змушує українців по-іншому відчувати усю глибину та силу слів, сказаних митцем два століття тому. Частина його творів стали пророчими для України! Слова його поем кладуть на музику і вона лунає по всьому світу. Відомі політики, артисти, громадські діячі та спортсмени звертаються до народу, цитуючи слова Тараса. Мотивуючі гасла зі словами Шевченка на величезних біг-бордах надихають військових та цивільних в найрізноманітніших містах нашої держави.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отоді я

І лани і гори –

Все покину і полину

До самого бога

Молитися...

Молімося разом за нашу рідну Україну!

Любімо і прославляймо її велично, сильно, гордо і віддано, як робив це великий Тарас!