Для роботи з сім’ями, надання психосоціальної підтримки населенню, яке постраждало від війни, оперативного реагування на зміну потреб і ситуацій в родинах потрібне об’єднання зусиль великої кількості працівників різних галузей та чіткий розподіл обов’язків відповідно до повноважень і можливостей. З цією метою виконавчим комітетом Гніванської міської ради було створено Міжвідомчу раду з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

15 березня, під головуванням Гніванського міського голови Володимира Кулешова, відбулося перше засідання Міжвідомчої ради. Участь у засіданні Ради взяли представники медицини, освіти, поліції, органів місцевого самоврядування, служби у справах дітей, соціального захисту та охорони здоров’я, громадських та волонтерських організацій.

Головними питаннями порядку денного були:

- визначення пріоритетів роботи на 2023 рік та окремі напрямки, які потрібно започаткувати, підсилити, вдосконалити;

- розроблення плану розвитку системи соціально-психологічної підтримки населення, яке постраждало від війни на 2023 рік із зазначенням конкретних заходів, термінів їх виконання та виконавців;

- впровадження на рівні територіальної громади системи психосоціальної підтримки населення, яке постраждало від війни, розроблення алгоритму взаємодії та взаємо інформування.

По завершенню засідання, учасники дійшли згоди, що забезпечення міжвідомчої взаємодії щодо реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки населення, яке постраждало від війни на рівні громади, зокрема чіткий розподіл обов’язків відповідно до повноважень і можливостей, налагоджена міжвідомча взаємодія, об’єднання зусиль працівників різних галузей, грають ключову роль у наданні соціальної підтримки та допомоги.