Програма «Прихисток» — спільна ініціатива Червоного Хреста України та Міністерства інфраструктури України, спрямована на допомогу особам, які прихистили у себе внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Програма передбачає компенсацію витрат приватним домогосподарствам, які прихистили внутрішньо переміщених осіб з територій, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих населених пунктів.

Програма реалізується у 23 областях та місті Києві (крім Луганської області та АР Крим).

Відповіді на питання

1. Чому я не отримав гроші

Якщо ви не отримали грошову компенсацію в рамках програми «Прихисток», то причини можуть бути наступні:

• уточнення особистих даних осіб, які розмістили ВПО, якщо такі дані містять помилки, через які неможливо провести виплати (невірні/недіючі банківські рахунки, невірні прізвище та ім’я, неіснуючі ІПН тощо);

• коригування нарахованих сум компенсації відповідно до тарифу і кількість людино-днів;

• вилучення осіб з реєстрів, у зв’язку з відмовою зазначених осіб від отримання допомоги або помилковим внесенням осіб до реєстру виплат;

• надання відмінних від наданих обласним військовим адміністраціям особисті дані під час SMS-верифікації;

• заборгованості на банківських рахунках.

2. До кого мені звернутися аби перевірити чи є я в переліку на виплати

• Для перевірки інформації щодо наявності даних в програмі, будь ласка, зверніться до територіальної громади або установи, де подавали заявку.

• У випадку подачі запиту через вебресурс «Прихисток»‎ – зателефонуйте за номером 1545 (номер урядової лінії).

3. Якщо при подачі даних я допустив помилку – що робити?

У випадку виявлення помилки, будь ласка, зверніться до територіальної громади або установи, де подавали заявку.