Фото без опису

З 10 травня діє новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (Постанова Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446)

 

Важливі зміни, які були внесені до порядку:

  1. Реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованих безробітних, припинення  реєстрації можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатка Порталу Дія або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості.

 

  1. Внутрішньо переміщені особи, під час дії воєнного стану, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.

 

  1. До переліку осіб, які мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного, внесено членів добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони, одиноких матерів(батьків), які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, та одного із батьків дитини з інвалідністю підгрупи А.

 

  1. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.

 

  1. Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма законодавства діє за таких умов:

  • реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;

  • відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України “Про зайнятість населення”;

  • наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

 

У разі виникнення питань звертайтесь на гарячі лінії Вінницького обласного центру зайнятості (063) 814-53-38, (050) 195-09-24 або пишіть на Телеграм канал Підтримка ДСЗ Вінниця https://t.me/DCZ_Vinnytsa