УВАГА! На території області буде проведена осіння кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу!

На виконання протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій районній військовій адміністрації від 23.08.2023 №16 та Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитичних хвороб тварин у Вінницькій області на 2023 рік, у першій половині вересня 2023 року планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин у 2023 з урахуванням Закону України від 24.02.2022 №2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»

Фото без опису

Сказ – невиліковний антропозооноз, вірусом якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту з наростаючими судомами до виникнення летального результату❗️

Природним основним резервуаром сказу є руда лисиця . З метою профілактики захворювання приманки з вакциною розповсюджуватимуться шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок, у місцях мешкання диких м’ясоїдних тварин.

Кампанія буде проведена під контролем спеціалістів Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Принада з вакциною безпечна для людей і тварин (має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м'ясо – кісткового борошна).

Прохання до жителів області: при виявлені подібних приманок – не брати їх руками і не переносити з місць розкладання❗️