Останнім часом значна кількість нещасних випадків трапляється під час падіння працівників з висоти.   Особливо це стосується ремонтної діяльності та  складування, де  можливі значні  ризики травмування, і лише дотримання вимог законодавства з охорони праці дасть можливість убезпечити людей від нещасних випадків та  травмування.

Основний документ який регламентує правила виконання робіт на висоті

(НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті»).

Для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті необхідно:
-забезпечити наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо;
-забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;
-застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією;
-забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них, тощо.
Основний обов’язок роботодавця— забезпечити на кожному робочому місці виконання заходів:
-проведення профілактичних медичних оглядів;
-щорічне навчання і щорічні перевірки знань працівників, які
виконують роботи на висоті;
-своєчасне проведення ремонтів, випробувань засобів захисту і технологічної оснастки, технічних оглядів машин і механізмів, які використовуються під час робіт на висоті;
-забезпечити працівників необхідними засобами захисту, спеціальним одягом та спеціальним взуттям та інше.

Шановні рободавці - тільки комплексний підхід до профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, розуміння важливості  поліпшення соціального клімату на підприємствах, безумовному виконанню Закону України «Про охорону праці»  стане  запорукою збереженню здоров’я працюючих.