Фото без опису

На виконання протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій районній військовій адміністрації від 23.08.2023 №16 та Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитичних хвороб тварин у Вінницькій області на 2024 рік, з 1 травня по 31 травня 2024 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин  з урахуванням Закону України від 24.02.2022 №2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Сказ – невиліковний антропозооноз, вірусом якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту з наростаючими судомами до виникнення летального результату❗️

Природним основним резервуаром сказу є руда лисиця . З метою профілактики захворювання приманки з вакциною розповсюджуватимуться шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок, у місцях мешкання диких м’ясоїдних тварин.

Кампанія буде проведена під контролем спеціалістів Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області,майстрів лісуТиврівського лісництва ДП "Ліси України", лісників ДП "Тиврівський райагроліс"  користувачів мисливських угідь, старост старостиніських округів та представників Гніванської громади.

Принада з вакциною безпечна для людей і тварин (має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м'ясо – кісткового борошна).

Прохання до жителів області: при виявлені подібних приманок – не брати їх руками і не переносити з місць розкладання❗️