З 1-10 травня 2024 року на виконання пп.4.11 Плану роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2024 рік, Протоколу від 21.12.2023 №10, засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, п.15 Плану роботи обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2024 рік (Протокол від 29.12.2023 №39) та Розпорядження міського голови Гніванської міської ради за № 12-Р від 26.02.2024 року фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, спільно з начальником  відділу  земельних та житлово комунальних питань Гніванської міської ради, здійснили комісійні обстеження громадських джерел децентралізованого водопостачання  на території с. Селище Гніванської ТГ. Обстежено 25 громадських криниць.

За результатами обстежень виявлено  порушення, а саме:

• в частині облаштування криниць 12 порушень;

• відсутність лабораторного контролю якості та безпечності питної води – 23.

Балансоутримувачу та в органи місцевого самоврядування направлений рекомендаційний лист щодо усунення порушень та недоліків.

Нагадуємо, що задля утримання криниць в належному стані необхідно:

• забезпечити захист криниці від забруднення і періодично її ремонтувати;

• запобігати накопиченню мулу, який погіршує смак і запах води та створює сприятливе середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів (з цією метою треба не рідше одного разу на рік очищати та цілком відкачувати воду з криниці);

• після кожного ремонту або очищення проводити дезінфекцію споруд та води засобами, дозволеними МОЗ України.

Питання якості, безпечності та доступності питної води для споживачів є вкрай важливим, адже щороку кількість джерел водопостачання зменшується, а якість води погіршується, саме тому так необхідно берегти воду та забезпечувати належний стан об'єктів водопостачання.