У Гніванській територіальній громаді проводиться щорічна диспансеризація  тварин 2025, яка спрямована на профілактику виявлення та попередження розповсюдження небезпечних захворювань.

ветлікар

Диспансеризація – це система планових діагностичних та ветеринарно-профілактичних заходів, спрямованих на раннє виявлення ознак захворювань тварин. Проведення диспансеризації є обов’язковим для всіх видів продуктивних сільськогосподарських тварин, незалежно від форми власності.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» власники тварин зобов’язані надавати тварин для проведення огляду, діагностичних, профілактично – лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення. Згідно статті 104 цього Закону юридичні та фізичні особи несуть адміністративну відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини.

Під час диспансеризації проводиться:

    • клінічний огляд тварин;
    • алергічне дослідження на туберкульоз;
    • вакцинація проти сибірки, сказу;
    • відбір крові для лабораторних досліджень тварин на бруцельоз та лейкоз;
    • дослідження молока на субклінічні форми маститів у корів.

Також проводиться заходи  щодо дотримання власниками тварин визначених законодавством строків з ідентифікація та реєстрація тварин:

  • великої рогатої  худоби, овець та кіз протягом 7 днів з дати народження;
  • свиней не пізніше 60 днів від моменту народження тварини;
  • коней не пізніше 1 року після народження.

Основна мета диспансеризації полягає в збереженні здоров’я тварин, підвищенні їх продуктивності і створенні міцного, резистентного і високопродуктивного поголів’я. Це один із видів обстеження стану здоров’я тварин. Таким чином виявляють захворювання на ранній стадії, що служить передумовою успішного лікування. Потрібно завжди пам’ятати, що легше попередити, ніж лікувати! А хвороби, виявлені на ранніх стадіях, у більшості випадків виліковні.

         Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби звертається до всіх власників сільськогосподарських тварин з проханням взяти активну участь у проведені весняної диспансеризації 2025 року, забезпечити можливість державним ветеринарним лікарям провести в повному обсязі всі заплановані ветеринарно-профілактичні заходи. Тільки тоді ви будете мати гарантії того, що ваша тварина здорова, а продукція від неї – якісна і безпечна.

         Завдяки спільним зусиллям можна значно знизити ризики поширення небезпечних хвороб.

      За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: Тиврівський відділ Вінницької районної державної лікарні ветеринарної медицини   с-ще Тиврів,  вул. Незалежності, 17. тел. (0432) 65-73- 27