Успіння Пресвятої Богородиці припадає на 28 серпня за новим стилем
Це одне з дванадцяти головних свят Православної церкви, йому передує суворий Успенський піст. Після вознесіння Христа Матір Божа залишилася під опікою апостола Івана, вона жила в будинку його батьків біля гори Оливної. З самого моменту поховання Матері Божої праведники шанували її труну, навколо неї був влаштований храм.
У храмових стінах збереглися святі пелени, якими було повито благоухане тіло Пресвятої Діви. У народі день Успіння знаменує завершення збирання врожаю, за старим стилем - це свято припадало на 15 серпня.
Традиції та прикмети Успіння
Успіння проводжай, а осінь зустрічай – саме після Успіння починається бабине літо, що триватиме ще весь перший місяць осені.
У полях ставили останній сніп, що завершав жнива, а в церкву приносили насіння і колосся різних хлібів для освячення.
До свята Успіння, коли завершувався Успенський піст, влаштовували народні гуляння, у складчину варили пиво, мед та пекли пироги.
З цього дня у лісах починали збирати гриби і горіхи на зиму.
Також доброю традицією було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.
Слідкували цього дня і за погодою
Яка Перша Пречиста – така й осінь.
З’явилася веселка на небі – осінь буде теплою.
Гарна погода – бабине літо буде прохолодним.
Багато павутиння – зима буде морозною і малосніжною.
Що не можна робити на Першу Пречисту?
Заборонено сваритися з рідними і близькими.
На Успіння не можна ходити босоніж – всі хвороби збереш. Вважається, що роса в цей день – це сльози природи про те, що Богородиця залишила цей світ і не може перебувати з людьми і допомагати їм.
Не можна надягати старе або незручне взуття, щоб уникнути проблем у житті. Вважається, що якщо натерти ногу в цей день, то людину чекає важке, сповнене проблем і невдач життя.
Однак в цей день дозволялося працювати, особливо якщо ви не закінчили якусь розпочату справу або комусь потрібно допомогти.