16 квітня 2019 року в навчально-виховному комплексі  під час навчально-польових зборів з ученицями 11-го класу, які вивчають предмет «Захист Вітчизни» («Основи медичних знань»), завідувачем навчально-тренувального відділу центру медицини та катастроф  Вінницької області Степанюк І.К.  було проведено навчально-тренувальні заняття.

Фото без опису

Під час заняття учениці тренувалися в  наданні першої невідкладної допомоги потерпілому при втраті свідомості та техніці проведення реанімаційних заходів одним та двома рятівниками.

Особливо дівчатам запам’ятались  тренувальні вправи з використання   автоматичного  зовнішнього  дефібрилятора.

Учасники навчально-тренувального заняття повторили відомості про види кровотеч, визначили, які з них можуть бути смертельно небезпечними, відпрацювали  методики накладання джгутів: з еластичної гуми типу Есмарха, турнікет САТ, турнікет СПАС(СІЧ).

Також одинадцятикласниці  навчалися  методиці використання ізраїльського бандажу як компресійної пов'язки, яку накладають у разі поранень на будь-яку  поверхню тіла людини.

Учениці мали змогу  попрацювати з сучасною гнучкою шиною зразка SAM (США). Саме шини такого зразка добре зберігають форму та дають змогу надійно й акуратно зафіксувати травмовані ділянки: переломи, вивихи та інші травми.

Повчальним для  учнів  було   виконання дій   видалення стороннього тіла  з дихальних шляхів у дорослих і дітей: практичне виконання прийому  Геймліха.

Учасники навчально-тренувального заняття вкотре переконалися, що найголовніше завдання для людини – це оволодіння  основами медичних знань і допомоги, навчитися надавати домедичну допомогу в різних ситуаціях  і дбати про власну безпеку.

Адміністрація школи