2 березня у Вінниці на засіданні Ради розвитку громад і територій при Вінницькій обласній державній адміністрації відбулося публічне обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації. Захід проводився за спільною ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад та територій України.

У дискусії взяли участь: народний депутат України Віталій Безгін, народний депутат України Лариса Білозір, народний депутат України Аліна Загоруйко, радник Прем’єр-міністра України Іван Лукеря, представники місцевого самоврядування, представники облдержадміністрацій, експерти, ЗМІ. Ми попросили Гніванського міського голову Володимира Кулешова прокоментувати важливість даного заходу: «На мою думку, найважливіше в процесі змін до Конституції в частині децентралізації – те, що присутні народні депутати запевнили, що мають бажання перед прийняттям важливих рішень дослухатися до думок представників місцевого самоврядування. Хочеться вірити, що це не популізм, а дійсно розумне бачення, адже хто як не ми, представники  ОМС знаємо, як потрібно діяти в умовах децентралізації, і що цьому заважає. Якщо ж говорити конкретно про наші пропозиції, то вони, перш за все, стосуються делегованих повноважень, а саме – всі делеговані місцевому самоврядуванню повноваження з держави повинні повністю, тобто на 100%, фінансуватися державою, а не так як зараз – держава приймає різноманітні пільги за рахунок бюджетів місцевого самоврядування, надає послуги з освіти, охорони здоров’я та інші, і знову за допомогою бюджетів ОМС. Є ще пропозиції щодо зупинення актів місцевого самоврядування виключно судовими рішеннями, а не представниками виконавчої гілки влади, як пропонувалося в проєктах народних обранців. Також пропозиції стосовно запровадження дворівневої системи місцевого самоврядування: первинний рівень – муніципалітет, вторинний – область (особисто я, як при нинішньому обговорені, так і протягом останніх років до цього пропонував ще й при розподіленні повноважень місцевого самоврядування вказувати рівень, кому саме делегуються вони, адже раніше завжди говорилося просто місцеве самоврядування, хоча існує рівень громади, населеного пункту, району та області). Всі наші пропозиції ми мали змогу обговорювати протягом тривалого часу в рамках Асоціації міст України та Асоціації ОТГ, за що хочу висловити велику подяку керівному складу асоціацій.  Будемо сподіватися, що наші пропозиції будуть враховані і наші багаторічні зусилля в напрацюванні законодавчих децентралізаційних актів буде недаремною».