27 січня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 86, якою затверджено Положення про заклад дошкільної освіти, що визначає основні засади діяльності таких закладів (крім будинків дитини, дитячих будинків інтернатного типу).

Фото без опису

Положенням передбачено можливість першочергового зарахування до закладів дошкільної освіти, державної та комунальної форм власності, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей зі статусом дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Через події, які відбуваються на тимчасово окупованій території нашої держави, велика кількість переселенців стикнулися з труднощами запису дитини в чергу для навчання у державних та комунальних дитсадках. Серед них чимало одиноких матерів з малолітніми дітьми, що значно ускладнює або навіть унеможливлює їх працевлаштування.

Зверніть увагу на те, що першочергове право на зарахування до дитсадків також мають дошкільнята, які: проживають на території обслуговування державного, комунального закладу дошкільної освіти (у разі встановлення території засновником закладу); є рідними (усиновленими) братами або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в цьому ж дитсадку; є дітьми працівників цього ж дитсадка; належать до категорій дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями; належать до категорій дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей (якщо батьки дитини не зберігають таємницю усиновлення); перебувають у складних життєвих обставинах та знаходяться на обліку в службах у справах дітей.

Зазначимо, що при поданні заяви про зарахування дитини до дитсадка батьки мають пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини. Якщо таке право не підтверджено, дитина зараховується до закладу на загальних підставах.

Положенням також передбачено і процедуру переведення та відрахування з закладу дошкільної освіти, зокрема, у випадках, коли органами опіки та піклування або судом визначено місце проживання дитини з одним із батьків.

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

Вінницький місцевий центр з надання безоплатної 
 вторинної правової допомоги
 21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29
 Телефон / факс: (0432) 56-01-80; 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593;

Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua
 
 
Барське бюро правової допомоги 
 м. Бар
 вул. Героїв Майдану, 6
 E-mail: barske@legalaid.vn.ua
 Тел.: (04341) 2-15-55
 
 
Вінницьке бюро правової допомоги
 м. Вінниця
 вул. Хмельницьке шосе, 17
 E-mail: vinnytske@legalaid.vn.ua
 Тел.: (0432) 66-14-72

 

Жмеринське бюро правової допомоги
 м. Жмеринка
 вул. Валерія Брезденюка, 19
 E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua
 Тел.: (04332) 2-28-08
 
 
Тиврівське бюро правової допомоги
 смт Тиврів
 вул. Шевченка, 5
 E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua
 Тел.: (04355) 2-15-77