Перейменування вулиці Терешкової

Дата: 17.05.2021 08:43

Шановні мешканці територіальної громади!

Всі ми дуже добре пам’ятаємо, як кілька років тому усі громади перейменовували комуністичні назви населених пунктів, вулиць, парків, площ та інших об’єктів топоніміки. На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного» (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Гніванській територіальній громаді було перейменовано 36 вулиць та провулків із 136 наявних на той момент.

Проте Український інститут національної пам’яті, як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу, вказує на необхідність перейменування Гніванською міською радою вулиці Терешкової, зазначаючи, що Валентина Терешкова обіймала керівні посади в комуністичній партії та вищих органах влади та управління в СРСР (член ЦК КПРС у 1971—1990 роках, депутат Верховної Ради СРСР  7—11-го скликань, народний депутат СРСР  у 1989—1991 роках), що підпадає під вищезазначений закон. А також вона є чинним депутатом Державної думи РФ VII скликання від партії «Єдина Росія» і голосувала за анексію Криму 2014 року та за надання Державною Думою РФ дозволу президентові РФ вводити російські війська на територію України. В. Терешкова активно підтримує загарбницьку політику керівництва Росії щодо нашої держави, ставлячи під сумнів суверенітет і територіальну цілісність України.

За невиконання норм Закону «про декомунізацію» передбачена кримінальна відповідальність.

З огляду на вище сказане, закликаємо вас пропонувати іншу назву для вулиці Терешкової.

Зазначимо, що Український інститут  національної пам’яті  рекомендує обирати назви, які пов’язані  з розвитком української державності та утвердженням незалежності, які будуть вшановувати пам'ять діячів Української революції 1917-1921 років, героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, що загинули в боях за суверенітет та територіальну цілісність України.