НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦЗ ТА БЖД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ спільно з ДЕПАРТАМЕНТОМ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОДА інформує:

ХАРЧОВА БЕЗПЕКА ВЛІТКУ

З настанням літнього періоду частішають випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій. Найчастіше їх спричиняють недотримання умов приготування і зберігання харчових продуктів та готових страв, порушення правил особистої гігієни працівниками харчоблоків та особами, що залучені до приготування їжі в побуті, відсутність холодильного та технологічного обладнання, а також їх неправильне використання.

З метою застереження громадян від захворювань на гострі кишкові інфекції у літній період рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

- не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб;

- не допускайте споживання продуктів та напоїв протермінованого зберігання;

- не вживайте харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості;

- не вживайте в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини;

- не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхневих вод тощо). Для пиття і приготування їжі треба використовувати питну воду бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;

При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для пиття та приготування їжі майте з собою запас питної води; для миття посуду і рук використовуйте тільки профільтровану і проварену воду.

При купівлі харчових продуктів та напоїв обов'язково звертайте увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігайте продукти харчування тільки відповідно до зазначених на упаковці способу та терміну.

Перед споживанням овочі, фрукти та ягоди добре промийте питною водою; для споживання дітьми - обдайте окропом.

У подорож не беріть продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські та ін. вироби, що потребують охолодження при зберіганні);

При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) уникайте контакту продуктів з ґрунтом та піском.

Перед приготуванням та вживанням їжі обов'язково мийте руки з милом.

Обов'язково мийте руки після відвідування туалету.

Для купання та відпочинку користуйтеся лише офіційно відкритими пляжами.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново зверніться до найближчої лікувальної установи.

Не займайтесь самолікуванням!

За матеріалами https://vl.nmc.dsns.gov.ua