Фото без опису

   Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області спільно з Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації інформує:

   Вогонь-друг, вогонь-ворог…

   Якою гранню він повертається до нас, залежить від людини. Коли в свій час до великого Ейнштейна звернулися з запитанням, чи небезпечна атомна енергія для людства, від відповів: «Не більше ніж коробка сірників, справа тільки в тому, в чиїх руках вона буде».

     Вогонь-ворог, якщо до нього ставитися недбало. Пожежа може виникнути всюди, де вогонь знайде хоч маленьку лазівку (щілинку). Це і не виключена вчасно електрична праска або чайник, недбало кинуті тліючі недопалки чи сірники, непогашене багаття, дефект електропроводки, несправність печі або димоходу, порушення правил виконання вогневих і зварювальних робіт і таке інше.

    Загроза виникнення пожеж виникає в період, коли значно знижується температура повітря, коли збільшується потреба у використанні електроенергії, газу, для нагрівання приміщень лікарень, шкіл, дитячих садків, приватних будівель, домівок.

   А для цього населення використовує різні види електричних виробів та газових приладів для нагрівання приміщень.

   І якщо на виробництві для захисту від небезпеки існує система охорони праці, то в побуті кожен повинен подбати про свою безпеку сам.

   При перевантаженнях у електричних мережах виникають короткі замикання, що призводить до виникнення пожеж. Причини: вмикання різних типів електронагрівальних приладів. Всі типи електронагрівачів, освітлювальних приладів, праски, телевізори, електродроти, електрочайники повинні зберігатися в технічно справному стані. Це стосується також штепсельних з’єднань, розеток, вимикачів, кабелів та інше. Забороняється застосовувати саморобні запобіжники, так звані «жучки».

    Газом також потрібно користуватися обережно. Будь-яка рідина під час кипіння, переливаючись через край посудини, може загасити пальник, і тоді газ швидко заповнить приміщення. Досить запалити сірник (запальничку), як газоповітряна суміш вибухає. Тому, при неумілому поводженні з газовими приладами, може статися лихо. Ні в якому разі не можна перевіряти місця витоку газу в з’єднаннях, шлангах запаленим сірником. Це потрібно робити (перевіряти) розчином мила.

   З А Б О Р О Н Я Є Т Ь С Я :

   - застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання;

   - залишати без нагляду дітей та увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, праски, чайники, кип’ятильники тощо;

   - розпалювати складене в печі паливо гасом або бензином;

    - складати під час опалення біля дверцят печі дрова, сміття, розвішувати перед відчиненою топкою одяг для просушування;

    - розміщувати біля плит (газової чи пічної плити) легкозаймисті речі (папір, тканину, целофан та ін.), сушити над конфорками білизну;

    - користуватися несправними приладами, такими як керогази, гасові лампи (під час роботи цих приладів треба стежити за рівнем полум’я);

   - ремонтувати увімкнені в електромережу прилади та працювати з дротами під напругою.

    Громадяни! Пам’ятайте, що особливо послаблюється контроль за роботою електроприладів, нагрівальних приладів, сповільнюється реакція і знижується відчуття небезпеки у людей після вживання алкоголю. А це може призвести до дуже трагічних наслідків.

ГРОМАДЯНИ !

Будьте уважні при користуванні побутовими

електронагрівальними приладами та пічним опаленням.

Слідкуйте за справністю приладів та не залишайте їх без нагляду

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

лише суворе дотримання правил пожежної безпеки

допоможе вам уникнути лиха