На Вінниччині відбувся онлайн-вебінар з цифрової трансформації в межах проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад»
31 січня 2023 року для 10 громад Вінницької області відбувся онлайн-вебінар з цифрової трансформації в межах проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад», в ході якого розглядали яким має бути цифровий профіль громад.
У вебінарі взяли участь понад 20 учасників представників Іллінецької міської територіальної громади, Ямпільської міської територіальної громади, Северинівської територіальної громади, Тростянецької селищної територіальної громади, Хмільницької територіальної громади, Дашівської територіальної громади, Тульчинської територіальної громади, Якушинецької територіальної громади, Гніванської територіальної громади та Могилів-Подільської міської територіальної громади.
«Сьогодні на практичному вебінарі ми будемо аналізувати, як на прикладі готових програм інформатизації виконувати ті чи інші задачі щодо цифровізації, проаналізуємо типові помилки на вже готових роботах, а також розглянемо популярні інструменти для візуалізації.» - зазначив у вітальному слові Юрій Войціцький, експерт проєкту з питань цифрової трансформації.
В ході проведення даного заходу представники громад проєкту мали змогу поговорити про:
створення та положення робочих груп;
підготовку цифрового профілю громад;
необхідні інструменти візуалізації;
наповнення програм інформатизації, а також проаналізували типові помилки, що допускаються при розробці цифрового профілю.
При знайомстві із візуалізованими програмами інформатизації було розглянуто кілька відомих ресурсів для їх підготовки, зокрема переваги та недоліки онлайн-ресурсів Canva, Venngage, в яких будуть працювати представники обраних пілотних громад.
Юрій Войціцький познайомив представників громад із інтерфейсом та можливостями програми Canva, а також проаналізував шаблон програми інформатизації, що створений на цій платформі та детально пояснив, як правильно користуватись даним ресурсом, а також, що саме має бути у майбутньому цифровому профілю кожної з громад:
які графічні та текстові блоки повинні бути;
логічну структуру шаблону;
та які види внутрішніх інструментів варто використовувати.
«Безперечними перевагами Canva є безкоштовні шаблони, які можна там знайти, широкі функціональні можливості, а також досить простий та зручний інтерфейс.» - пояснює керівник проєкту Олена Поліщук.
«Дана платформа є онлайн-інструментом, що має багато можливостей для індизайну, що використовується при створенні та верстці макетів, оголошень, інформаційних банерів тощо.» - зазначив експерт проєкту з питань цифрової трансформації Юрій Войціцький під час вебінару.
Також учасниками онлайн-вебінару було розглянуто можливості програми Venngage, яка може бути використана для створення інфографік.
«Інструмент Venngage дає можливість користувачам використати 5 безкоштовних шаблонів для створення більш цікавих та зрозумілих інфографік, що знадобиться кожній із громад при підготовці візуалізованої програми інформатизації.» - зазначив Юрій Войціцький та на прикладі показав, як правильно користуватись даною платформою.
Загалом, в межах проведення даного практичного онлайн-вебінару представників громад було ознайомлено із низкою програм та платформ, що потрібні для створення цифрового профілю громад, обговорено ряд актуальних питань, що виникли у представників в ході ознайомлення із популярними електронними платформами, а також надано рекомендації та матеріали, що допоможуть кожній із громад сформувати власну програму інформатизації.
Реалізація проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» стала можливою завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», що фінансується швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.