Фото без опису

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»🕊️ з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою 🎗️свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Фото без опису

❗️Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

🔸25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

🔸1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

🔸2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

🔸3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

🔸5 грудня – Міжнародний день волонтера;

🔸6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

🔸9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

🔸10 грудня – Міжнародний день прав людини.

«16 днів проти насильства» – це нагода вкотре нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

❓Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства:

🔹 викличте поліцію за номером 102;

🔹 зателефонуйте на Національну "гарячу лінію" за номером телефону:

☎️0 800 500 335 або з мобільного 📞116 123;

🔹 якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції;

🔹зверніться до фахівця із соціальної роботи, який надасть психологічні консультації;

🔹якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей;

🔹отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги.