24 лютого 2022 року увага всього світу була прикута до України. Тоді на допомогу нашому війську прийшло організоване громадянське суспільство, що здивувало іноземців і подекуди навіть самих українців.

Чому українське суспільство виявилось стійким, самоорганізованим і здатним до ефективного опору в рази більшій загрозі? Чому від початку 90-х українці об’єднувались, діяли, виходили на вулиці? Які цінності захищали?

У цьому курсі ви дізнаєтеся про природу українських революцій і феномен масового опору та з’ясуєте, які цінності спонукають українців діяти у перспективі періоду незалежності.

Протягом курсу ви дізнаєтеся про:

• короткий історичний екскурс прояву цінностей українців від 1990-х років і дотепер;
  • «Помаранчеву революцію», її передумови, перебіг і основних учасників;
  • становлення й розвиток незалежних українських медіа;
  • причини й передумови Революції гідності – протесту, який формував трансформацію всієї системи правил та інституційного поля держави;
  • концепцію мультикультуралізму та її втілення в Україні;
  • політичне та громадське життя кримських татар в Україні, а також про злочини росії на території Криму;
  • історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України;
  • силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.

Для кого цей курс?

Цей курс створений для представниць і представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. Він також точно буде корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.

Структура курсу

• Лекція 1. Авангард і основа українського громадянського суспільства
  • Лекція 2. Конфлікт і утвердження цінностей
  • Лекція 3. Чим була «Помаранчева революція»? Розуміння феномену мобілізації широких мас в Україні