День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У 2015 році Верховна Рада України визнала цей злочин комуністичного режиму геноцидом кримськотатарського народу, під час якого здійснювалися умисні вбивства, заподіювалися серйозні тілесні ушкодження, навмисно створювалися життєві умови, направлені на фізичне знищення кримських татар. У Канаді, Латвії, Литві також визнали ці дії геноцидом кримськотатарського народу. Україна працює над подальшим визнанням геноциду іншими країнами.

День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій

19 травня, в третю неділю травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року на вшанування десятків тисяч людей, розстріляних комуністичним режимом, сотень тисяч кинутих у в’язниці й табори, на заслання чи примусове психіатричне лікування. Кількість цих мучеників Україні досі неможливо підрахувати.

Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху у 2024 році

Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху у 2024 році

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 рр. в Україні відбудеться щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху. І-й етап якого проходить з 13 по 19 травня 2024 року. За ініціативою ООН по всьому світу відбудеться 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Глобальний план на Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., відображає амбітну мету зі скорочення смертності та травматизму на дорогах на 50 % до 2030 року, забезпечивши безпечні дороги, транспортні засоби та поведінку, а також покращити невідкладну та домедичну допомогу.         Важливою, як і раніше, залишається також профілактична робота з учасниками освітнього процесу, спрямована на попередження дорожньо-транспортного травматизму та неухильне дотримання правил безпечної поведінки на дорозі.

Корисні посилання