У п’ятницю 27 квітня відбулося чи не найдовше засідання сесії Гніванської міської ради в її історії (більше 5 годин). Причиною рекордної тривалості зібрання депутатів стало вирішення низки важливих питань, серед яких і досить радісне, як затвердження акту передачі майна Гніванської лікарні з власності Тиврівського району у власність гніванської громади, так і не радісне – вимушене підняття тарифів на водопостачання, водовідведення та вивіз сміття.

Чергова сесія розпочалася в залі засідання Гніванської міської ради, та через велику кількість бажаючих гніванчан бути присутнім на ній, за пропозицією міського голови та згодою депутатів, засідання було перенесено в приміщення Гніванського БК. Міський голова Володимир Кулешов так прокоментував хід сесії: «Велика кількість присутніх гніванчан на сесії – це вияв їх небайдужості до розгляду питань які стосуються тарифів на воду та сміття. Я переконаний в тому, що підвищення тарифів неминуче, якщо ми хочемо мати в оселях централізоване постачання води та цивілізовано утилізовувати сміття, яке кожен з нас виробляє та викидає. На сьогодні комунальне підприємство перебуває в край критичному стані через свою збитковість (загальна заборгованість по підприємству сягнула 600 тис грн), в основі якої поруч з низкою інших об’єктивних причин і лежить невідповідність оплати послуг до їх рентабельності. Та я розумію незадоволення гніванчан, адже жодне підняття цін в магазинах, на автозаправках, в аптеках, в кафе, в побутових комбінатах, тарифів на газ та електроенергію, на перевезення пасажирів та інше ще нікого не радувало. Але це відбувається чи не кожен місяць – такі реалії життя. Та вищеперераховані підвищення відбуваються без участі міської ради і сприймаються народом як закономірність на відміну від тарифів,які затверджує міська рада. Останнє підвищення даних тарифів відбулося ще у 2016 році. З того часу за півтора року зросла вартість багатьох компонентів, які впливають на ціноутворення місцевих комунальних тарифів від 1,5 до 2,5 разів. Тому повторюю, не дивлячись що це нам всім вкрай не подобається, ми вимушені піднімати вартість послуг нашого комунального підприємства, інакше воно не зможе працювати і обурення гніванчан стане в десятки разів більше, якщо в оселі не буде подаватися вода, в багатоквартирних будинках не буде працювати каналізація, а під вікнами осель будуть лежати гори сміття (як нещодавно у Львові)! Цього допустити ми не можемо, тому й вимушені робити такі не популярні дії – піднімати вартість послуг! Інше питання величина підняття – це суто економічні розрахунки спеціалістів комунального підприємства, які впродовж місяця їх розробляли, а працівники та депутати міської ради впродовж трьох днів на комісіях розглядали та обговорювали. Повторюю, будь-яке підвищення тарифів це не популярні дії влади, а тому з боку народу сприймаються вкрай негативно. Поруч з цим це гарний привід окремих політиків, які не люблять діючу владу, попіаритися перед народом. Про це я й застеріг всіх присутніх на сесії. Легко взяти мікрофон у руку і вигукувати перед зібранням «Вас обманюють та обкрадають», не надавши жодного підтвердження своїм словам. Набагато складніше надати конкретну пропозицію та взяти на себе відповідальність. Так і відбувалося при обговорені цього складного питання. Але мені особисто дуже приємно, що поруч з «політиками місцевого значення» є в нашій громаді розумні та професійні люди, які виступаючи, приводили в доказ проведення власних розрахунків та аналітичні висновки. Наприклад Василь Гур’янов, який постійно допомагає міській раді в проведені та аналізі складних розрахунків. Питання досить суперечливе тому я не закрив сесію 27 квітня.

Сесія буде продовжена після довивчення цього складного питання. Також я запропонував всім бажаючим громадянам, в кого є відповідний фаховий рівень, увійти в склад комісії по аналізу запропонованих тарифів (інформацію щодо того як записатися в склад комісії можна отримати за тел. 3 33 89). Щодо інших питань, які були прийняті на сесії, то це земельні та бюджетні питання, які депутати більшістю прийняли. Але основне це затвердження акту приймання передачі у власність гніванської громади майна міської лікарні. ВПРЕШЕ В ІСТОРІЇ ВСЕ МЕДИЧНЕ МАЙНО НАШИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ НАЛЕЖИТЬ НАШІЙ ГРОМАДІ, А САМІ УСТАНОВИ ЗНАХОДЯТЬСЯ В ОПЕРАТИВНОМУ КЕРУВАННІ МІСЬКОЇ РАДИ! ЦЕ ВЕЛИКА НАША ПЕРЕМОГА, ЯКА БУЛА ОСТАННІ РОКИ ОСНОВНОЮ ВИМОГОЮ ГНІВАНЧАН! На останок хочу подякувати всім, хто взяв участь в засіданні 27 квітня. Проведення сесії в будинку культури в присутності біля трьохсот гніванчан мені особисто було дуже приємним. Тому,таку практику можемо продовжувати, якщо буде згода депутатів. Користуючись нагодою, хочу від себе особисто та від громади також подякувати приватному підприємцю Анатолію Бабійцю, який тривалий час підтримував КП «Гніваньводопостач» паливно мастильними матеріалами і вибачитися за невиконані перед ним зобов’язання. Саме завдяки йому та керівництву «Гніванського кар’єру» і «Спецзалізобетону», а також Сутиського «ВАЛРОМУ», які надавали продукцію в борг, підприємство до сьогодні могло виконувати свої завдання. Але надалі так тривати не може – підприємство має бути самоокупним з відповідною повною оплатою за надані послуги з боку тих хто ними користується"!