З початку 2022 року в області на об’єктах  екосистеми виникла 201 пожежа на площі 197, 2 га проти 2 пожеж на площі 0,31 га в 2021 році. Внаслідок пожеж завдано матеріального збитку на загальну суму 11155500 грн., проти 104000 грн. у 2021 році.

Фото без опису

Спалювання сухої рослинності у військовий час може бути прирівняне до диверсійної роботи. 

У весняний період для ДСНС України особливо актуальним є питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь. Незважаючи на доволі прохолодну та вологу погоду, що встановилася на території Вінницького району спостерігаються непоодинокі випадки спалювання мешканцями  громади сухої рослинності. Такі дії суттєво відволікають органи та підрозділи ДСНС України від здійснення своїх безпосередніх функцій та спричиняють значні витрати паливно-мастильних матеріалів, які на сьогоднішній день є дороговартісними та в обмеженій кількості, що, у свою чергу, суттєво обмежує можливості пожежно-рятувальної служби оперативно реагувати на випадки можливих пожеж та руйнувань, які можуть виникнути у разі загострення військових дій.

Фото без описуОкрім цього, спалювання сухої рослинності у військовий час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони, подання світлових сигналів збройними силам Російської Федерації.

Фото без описуОсоби, винні у виникненні пожеж у екосистемах будуть притягатись до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства.Спалювання сухої рослинності у військовий час може бути прирівняне до диверсійної роботи.

Фото без опису